Ještě stále jste nezavedli elektronický podpis ve vašem byznysu? Je nejvyšší čas to udělat.

Je pravděpodobné, že již používáte elektronický podpis v jiných oblastech svého života, například při podepisování zásilky nebo online telefonní smlouvy. Přijetí procesu el. podpisu ve vaší firmě pomůže vyřešit mnohé provozní výzvy a také zlepšit zabezpečení a omezit chyby, které se tak často vyskytují.

Proč potřebujete elektronický podpis?

1. ePodpisy jsou bezpečné a důvěryhodné

Malé a střední podniky často musejí rozesílat důvěrné, dokonce citlivé informace nebo data, která mají být podepsána a odeslána zpět. Je důležité vědět, že to můžete udělat bezpečně. Ať je to nová nájemní smlouva, faktura nebo kupní smlouva, která vyžaduje podpis, digitální provedení znamená, že citlivé dokumenty jsou šifrovány a maximálně zabezpečeny.

2. Získáte jasný, digitální audit trail

Komplexní záznam digitálního auditu je další výhodou používání el. podpisu ve vašem podnikání. Vědět, kdo a kdy podepsal váš dokument, je jednou z mnoha výhod. Zároveň jsou v audit trailu zaznamenány všechny úkony, které kdokoli učiní po podpisu dokumentu. Ten tak nemůže být změněn až následně po podpisu. 

3. Elektronické podpisy vám šetří čas

V tolika oblastech podnikání je tlak na rychlost a efektivitu. Elektronické podpisy snižují množství papírování a znamenají, že můžete dostávat podepsané dokumenty zpět od kolegů a klientů mnohem rychleji a efektivněji. Snižují také pravděpodobnost chyb, které mohou zpomalit byznys.

4. Zákazníci vnímají el. podpisy pozitivně

Integrace procesu elektronického podpisu do vaší firmy vám přinese efektivnější fakturační a platební proces a také jednodušší způsob, jakým vaše firma komunikuje s jinými organizacemi, zaměstnanci a zákazníky. Řešení elektronického podpisu prokazatelně zlepšuje zákaznickou zkušenost.

5. Snadno se integrují do stávajících systémů

Implementace nového procesu může někdy způsobit narušení a zpomalení. Dobrou zprávou je, že elektronické podepisování lze integrovat do jakýchkoli systémů a aplikací, které vaše firma již používá. Můžete vytvářet dokumenty v různých formátech a poté je odesílat na řadu webů pro sdílení souborů.

6. Elektronické podpisy jsou pohodlné a univerzální

Firmy mají zákazníky, zaměstnance a kontakty z celého světa. Je tedy logické, že jste schopni odeslat dokumentaci komukoli a kdekoli, aby se mohli elektronicky podepsat v době, která jim vyhovuje. Pokud jsou na cestách, mohou je pak rychle a bezpečně odeslat zpět prostřednictvím smartphonu nebo tabletu.

Shrnutí: Potřebujete el. podpis?

Je jasné, že tradiční proces podpisu na papíře již nefunguje pro moderní způsob podnikání a naštěstí je zavedení elektronických podpisů ve vaší firmě rychlé a snadné. S mnoha výhodami spojenými s digitalizací vašich podepisovacích procesů by přechod na elektronické podpisy měl být dalším přirozeným krokem vašeho podnikání.

P.S. Ještě jsme vás nepřesvědčili, že má smysl začít podepisovat elektronicky? Registrujte se zdarma a vyzkoušejte si naši aplikaci na 5 dokumentech. 

Leave a Comment

clr2

Práce by měla být o rozhodnutích, která děláte, nikoli o zbytečném papírování kolem toho.

SIGNOSOFT S.R.O.

Za Poříčskou bránou 4/334
186 00 Praha 8
Česká republika

IČ: 243 07 190
Email: esign@signosoft.com
Podpora: support@signosoft.com

Získejte Signosoft aplikaci

Close Bitnami banner
Bitnami