Elektronické podpisy jsou bezpečnější, rychleji a navíc levnější než standardní podpisy. Jaké další benefity získáte, když je začnete používat?

1. Podepíšete celý dokument

V první řadě je v případě vícestránkové smlouvy podpis obvykle umístěn jen na konci dokumentu. Díky tomu je možné nepodepsané stránky jednoduše změnit bez vědomí kohokoli dalšího. Zatímco elektronickým podpisem validujete celý dokument. Ten je tak zašifrován jako celek a certifikován. Pokud by byla část smlouvy změněna, budete upozornění, že certifikace dokumentu již není platná.

2. Celý proces podpisu dokumentu na jednom místě 

S aplikací Signosoft můžete efektivně sledovat a spravovat celý proces elektronického podpisu. To znamená, že v reálném čase vidíte, jaký je stav dokumentu, dostáváte oznámení o podpisu a podle potřeby můžete posílat připomenutí. Po podpisu dokumentu máme navíc k dispozici tzv. audit trail, v němž je zaznamenán každý krok od vložení pdf do aplikace až po finální podepsání všemi podepisujícími. 

3. Podpis nelze falšovat 

Zfalšovat papírový podpis je příliš snadné, může být zkopírován, naskenován nebo trasován perem. Oproti tomu ve službě Signosoft je podpis vázán na konkrétní instanci dokumentu a sledován v rámci vícestupňového procesu podpisu.

4. Podpis nelze datovat zpětně

U standardních podpisů mohou signatáři zadat libovolné datum nebo čas.Tím umožňují jedné ze stran změnit „aktivní“ datum podpisu bez upozornění ostatních stran. V aplikaci Signosoft může nebo nemusí být datum podpisu zaznamenáno v razítku podpisu (to je čistě na vás). Ovšem vždy jej dohledáte v audit trailu včetně jakýchkoli dalších dílčích změn dokumentu.

5. Jednoduché ověření

Ověření papírového podpisu vyžaduje pro forenzní srovnání jiný vlastnoruční podpis od stejného podepisujícího. Pokud nejsou k dispozici další vzorky podpisů, nelze pravost prokázat. Na rozdíl od toho lze se Signosoftem použít více metod autentizace, aby byla zaručena identita podepisujících. Od e-mailového ověření, přes dvoufázovou validaci sms až po funkci BankID nebo OCR scan. 

6. Ukládání dokumentů v el. podobě 

Snižte náklady a potíže s dlouhodobým ukládáním stovek dokumentů. Elektronická archivace je mnohem levnější a efektivnější. Navíc můžete dokumenty jednoduše vyhledávat, případně odeslat druhé straně v řádech sekund. 

Ještě jste se nerozhodli přejít na elektronické podepisování? Pošlete nám nezávaznou poptávku a společně pro vás najdeme nejlepší řešení. 

Leave a Comment

clr2

Práce by měla být o rozhodnutích, která děláte, nikoli o zbytečném papírování kolem toho.

SIGNOSOFT S.R.O.

Za Poříčskou bránou 4/334
186 00 Praha 8
Česká republika

IČ: 243 07 190
Email: esign@signosoft.com
Podpora: support@signosoft.com

Získejte Signosoft aplikaci

Close Bitnami banner
Bitnami