Signosoft unikátně nabízí dva typy podpisů – digitální i biometrický. Který z nich potřebujete právě vy? 

Digitální podpis

Oba typy podpisů, které můžete u Signosoftu používat, jsou zaručené. Digitální je jednoznačně spojen s podepisujícím, který tak může být zpětně identifikován. Jedná se o pokročilý a bezpečný typ elektronických podpisů s možností vícefaktorového ověření (SMS token, odkaz chráněný heslem aj.). Navíc je do dokumentu zašifrován unikátní digitální certifikát je pro extrémní zabezpečení. Zajišťuje autenticitu, integritu a nezpochybnitelnost dat a jejich právní závaznost. Jakákoli následná změna dat je jednoduše odhalitelná. 

Podpisy se Signosoftem zvládnete naprosto hravě.

Biometrický podpis

Oproti tomu biometrický podpis v sobě kombinuje řadu parametrů jako rychlost, zrychlení, tlak nebo dobu podepisování. To zaručuje originalitu a jedinečnost podpisu dané osoby. Nejde tedy jen o to, jak samotný podpis vypadá, ale také o to, jak byl vytvořen – jak rychle podepisující osoba pohybovala rukou, jaký tlak na podložku přitom vyvíjela atd. Takovéto biometrické charakteristiky lze jednoduše zachytit pomocí dotykové obrazovky, prstu, stylusu, nebo podpisové podložky. Následně je lze převést do podoby dat a vyhodnocovat spolu se samotným tvarem podpisu. Výsledek by měl být skutečně unikátní, specifický pro každého jednotlivce a nenapodobitelný nikým jiným. Charakteristiky jsou do podpisu zašifrovány hashem. Díky tomu jej mohou soudní znalci prozkoumat, aby prokázali jeho pravost

Zjistili jste, jaký typ podpisu je pro vás ten pravý? Pokud ne, nemusíte se trápit rozhodováním. V aplikaci Signosoft můžete nechat výběr na podepisujícím. Vyzkoušejte naše řešení teď a zdarma a přesvědčte se sami. 

Leave a Comment

clr2

Práce by měla být o rozhodnutích, která děláte, nikoli o zbytečném papírování kolem toho.

SIGNOSOFT S.R.O.

Za Poříčskou bránou 4/334
186 00 Praha 8
Česká republika

IČ: 243 07 190
Email: esign@signosoft.com
Podpora: support@signosoft.com

Získejte Signosoft aplikaci